Ostrzeżenia TAURON SA w Katowicach

Wszystkie chwyty niedozwolone są stosowane i rozwijane przez oszustów. Oszukiwane są najczęściej osoby starsze, łatwowierne i uległe wobec rozmyślnej manipulacji.

Do TAURONU – dostawcy m.in. energii elektrycznej i gazu – od dłuższego czasu zgłaszane są działania niezgodne z prawem. Dokonują ich spekulanci, domokrążcy, a także konkurenci. Wysyłają fałszywe rachunki pod groźbą odłączenia zasilania, usiłują wejść do mieszkania lub podsuwają (proponują) do podpisu nową umowę „gwarantującą” najniższe ceny mediów.

TAURON ostrzega przed fałszywymi wezwaniami o zapłaty tytułem rzekomych zaległości i przed fałszywymi pracownikami. TAURON nie chodzi po domach celem podpisania umów, nie pobiera gotówki w mieszkaniach odbiorców, nie wysyła gróźb o odłączeniu do odbiorców energii systematycznie regulujących zobowiązania.

W razie wystąpienia wszelkich wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z TAURON telefonicznie (infolinia 555 444 555) lub osobiście w najbliższym biurze obsługi klienta.

Na uwagę zasługuje długofalowa profilaktyka i aktywność TAURONU w tym zakresie w skali ogólnopolskiej: w prasie, radio, telewizji i w Internecie. Na stronie www.tauron.pl/stop znajdziemy m.in. wskazówki, jak nie dać się oszukać i co powinniśmy zrobić jeśli obawiamy się, że zostaliśmy oszukani.

Przekaz, który kierujemy do czytelników portalu jest prosty i zrozumiały. Zawiera 3 zasady:

1. Twój dom, Twoją twierdzą (nie wpuszczaj obcych),

2. Wybierz mądrze (nie podpisuj umów „w ciemno”),

3. Pośpiech jest złym doradcą (zawsze możesz zdecydować, podpisać później).