Aplikacje w służbie bezpieczeństwa

W 2016 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniło obywatelom aplikację o nazwie „Moja Komenda”. Można ją pobrać na urządzenia mobilne (np. telefon, ipod, smartfon), które działają w oparciu o system operacyjny Android lub iOS. Aplikację można pobrać z Internetu bezpłatnie. Korzystanie z niej też jest darmowe.

Aplikacja „Moja Komenda” to nowatorskie oprogramowanie oraz narzędzie cyfrowe, które pozwala w prosty sposób lokalizować komendy i komisariaty Policji w Polsce. Ich wyszukiwanie jest możliwe po adresie, nazwie jednostki, mieście lub kodzie pocztowym. Po kliknięciu w wybraną jednostkę - otrzymujemy dokładny adres i numer telefonu. Ponadto dzięki aplikacji dowiemy się, jak najszybciej się do niej dostać. Wszystko to, wsparte zostało elektroniczną mapą, dzięki której widzimy, gdzie dana jednostka Policji się znajduje. Jeśli mamy włączoną usługę lokalizacyjną Google na swoim urządzeniu, mapa jednocześnie wskaże miejsce, w którym my się obecnie znajdujemy, pokaże dystans, jaki dzieli nas od wybranej jednostki Policji i w razie potrzeby, wyznaczy drogę i zaprowadzi nas do niej.

Oprócz tego, aplikacja ma wbudowaną bazę wszystkich dzielnicowych w Polsce, co umożliwia ich odszukanie. Możemy więc sprawdzić kto z imienia i nazwiska zajmuje się rewirem, w którym mieszkamy oraz poznać służbowy numer telefonu tej osoby. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dzięki aplikacji połączymy się z wybraną jednostką lub dzielnicowym poprzez jedno kliknięcie.

Należy jednak pamiętać, że część tych funkcji wymaga pracy aplikacji w trybie on-line, czyli z dostępem do Internetu – chodzi tutaj o: wytaczanie trasy i nawigację do wybranej jednostki policji.

Aplikacja „Moja Komenda” posiada również bezpośredni dostęp do portali internetowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, a także mediów społecznościowych.

Zachęcamy do korzystania z Aplikacji. Można ją pobrać z poniższych stron:

- dla urządzeń systemu Android

- dla urządzeń systemu iOS