Witamy na portalu BezpiecznySenior.eu

Aktualności

Razem bezpieczniej!

Warsztaty bezpieczeństwa obejmują szeroką tematykę. Począwszy od bezpiecznego domu, mieszkania, ogrodu, a szerzej mienia, przez ruch drogowy, zdrowie i cyberprzestrzeń, czyli szeroko rozumiane bezpieczeństwo "w Internecie", po finanse i podstawowe aspekty prawne, które nie powinny być nam obce w bezpiecznym, codziennym życiu.

Jako seniorzy: opiekujemy się wnukami, zawieramy i pielęgnujemy znajomości, robimy zakupy, uzyskujemy przychody i ponosimy wydatki. Staramy się oszczędzać, dbać o zdrowie i być aktywni. Interesują nas nowinki, w tym rozwiązania i możliwości techniczne. Chcemy nadążać za dziećmi i wnukami, a szerzej "młodymi" i być partnerami "nowoczesnych" rozmów. Jednocześnie, pielęgnujemy tradycje i zwyczaje, o których młodsi wiekiem czasami zapominają.

Pomimo, pozornie większej ilości czasu wolnego - obowiązków i spraw nadal mamy dużo, a nieraz i więcej niż wcześniej. Jednocześnie, szeroko rozumiany postęp i rozwój niesie ze sobą zagrożenia, w tym pomysły, metody i próby wyłudzeń. Dostępne rozwiązania finansowe i przepisy prawne też nie zawsze należą do najłatwiejszych dziedzin naszego życia - bywa, że się w nich trochę "gubimy".

Między innymi dlatego seniorzy z woj. śląskiego tak licznie i chętnie uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa osób starszych (seniorów) w województwie śląskim w 2017 roku”. Uczestnicy często przyznają, że dzięki zajęciom zdobywają masę przydatnych informacji, narzędzi i źródeł. Dodatkowo notują, pytają i wyjaśniają. W trakcie zajęć pracujemy razem, dzieląc się ciekawostkami z innymi. Cieszymy się, że możemy pomagać seniorom budować wspólne, bezpieczniejsze jutro.