5 porad jak dbać o układ krążenia

Zdrowy układ krążenia to sposób, aby uniknąć wielu ciężkich w skutkach chorób cywilizacyjnych. Dzisiejszy świat z pewnością w tym nie pomaga: niezdrowe jedzenie, brak ruchu i snu skutkują nadciśnieniem, miażdżycą czy nawet zawałami serca. Ryzyko wielu chorób wzrasta wraz z wiekiem. Czy da się jakoś temu zapobiec? Poniżej przedstawiamy 5 podstawowych sposobów, dzięki którym dowiesz się, jak dbać o układ krążenia. Rady te sprawdzają się u osób w każdym wieku!

Continue Reading →

Jak zapobiegać chorobom układu oddechowego?

Choroby układu oddechowego dotykają wszystkich, niezależnie od wieku. Niestety, ich częstotliwość występowania jest zależna także od miejsca zamieszkania i wykonywanego zawodu. Osoby żyjące w miastach, gdzie współczynnik zanieczyszczenia powietrza jest bardzo wysoki lub te, które wykonują pracę w trudnych warunkach, są bardziej narażone na choroby układu oddechowego. Czasem to, co uznajemy za drobne przeziębienie, może spowodować nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu można się uchronić przed negatywnymi skutkami – profilaktyka chorób układu oddechowego. Jeżeli regularnie się badasz, to zwiększa się prawdopodobieństwo wczesnego wykrycia jakiejkolwiek choroby. To z kolei daje dużą szansę na całkowite wyleczenie.

Continue Reading →

Najlepsze czasopisma o dermatologii estetycznej i kosmetologii

Głównym warunkiem rozwoju nauki są różnego rodzaju badania, które następnie publikuje się oraz poddaje ocenie. Ostatnimi czasy prężnie rozwijającymi się dziedzinami medycyny są dermatologia estetyczna i kosmetologia. Jakie czasopisma naukowe są godne polecenia? Zapraszamy do lektury.

Świat cały czas się rozwija, głównie ze względu na nowe odkrycia naukowe, których potwierdzeniem są publikacje badań oraz ich wyniki. Dlaczego warto czytać profesjonalne czasopisma również w zakresie takich dziedzin, jak dermatologia estetyczna i kosmetologia? Artykuły naukowe różnią się od “zwyczajnych” przede wszystkim tym, że podlegają recenzji naukowej. Dzięki temu można mieć pewność, że informacje w nich zawarte są rzetelne.

Continue Reading →