Najlepsze czasopisma o dermatologii estetycznej i kosmetologii

Głównym warunkiem rozwoju nauki są różnego rodzaju badania, które następnie publikuje się oraz poddaje ocenie. Ostatnimi czasy prężnie rozwijającymi się dziedzinami medycyny są dermatologia estetyczna i kosmetologia. Jakie czasopisma naukowe są godne polecenia? Zapraszamy do lektury.

Świat cały czas się rozwija, głównie ze względu na nowe odkrycia naukowe, których potwierdzeniem są publikacje badań oraz ich wyniki. Dlaczego warto czytać profesjonalne czasopisma również w zakresie takich dziedzin, jak dermatologia estetyczna i kosmetologia? Artykuły naukowe różnią się od “zwyczajnych” przede wszystkim tym, że podlegają recenzji naukowej. Dzięki temu można mieć pewność, że informacje w nich zawarte są rzetelne.

Dermatologia i kosmetologia estetyczna – czasopismo, któremu można zaufać

Przegląd Dermatologiczny to czasopismo, które zajmuje się publikacją tekstów ogólnie dotyczących problemów skórnych, dlatego można w nim również znaleźć wiele ciekawych informacji na temat dermatologii estetycznej oraz kosmetologii. Artykuły naukowe nadesłane do redakcji są recenzowane. Co więcej, na łamach tego czasopisma ukazują się zarówno prace oryginalne, jak i kazuistyczne, sprawozdania ze zjazdów, recenzje książek, listy do redakcji i w niektórych przypadkach również prace specjalne.

Co ciekawe, to czasopismo o dermatologii i kosmetologii estetycznej istnieje ponad 100 lat – założono je w 1906 roku. Jest to dwumiesięcznik z otwartym dostępem do artykułów naukowych publikowanych na jego łamach. Ukazuje się zarówno w wersji papierowej, a także elektronicznej. Redaktor naczelną jest prof. dr hab. n. med. Małgorzata Olszewska. Przegląd Dermatologiczny jest organem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Dermatologia – czasopismo międzynarodowe

Advances in Dermatology and Allergology/Postępy Dermatologii i Alergologii to czasopismo, którego wydawcą jest polskie wydawnictwo, jednak rada naukowa składa się z wielu specjalistów międzynarodowych. Alergologia jest dziedziną ściśle połączoną z dermatologią estetyczną, ponieważ schorzenia tego rodzaju bardzo często dotyczą widocznych zmian skórnych, których estetyka powoduje (abstrahując od stanu organizmu) również dyskomfort wśród pacjentów.

Funkcje redaktorów naczelnych pełnią prof. Rafał Czajkowski oraz prof. Zygmunt Adamski. Nakład wydawniczy wynosi 5000 kopii. Mimo tradycyjnej edycji papierowej – artykuły naukowe są ogólnie dostępne w wersji elektronicznej. Podobnie jak w przypadku Przeglądu Dermatologicznego rocznie ukazuje się 6 zeszytów.

Korzystaj ze sprawdzonych czasopism!

Jeżeli interesuje Cię dermatologia estetyczna i kosmetologia, to czasopisma naukowe opisane wyżej pozwolą Ci mieć dostęp do najświeższych informacji i odkryć. Oba dwumiesięczniki są wydawane w wersji Open Access przez Wydawnictwo Termedia i spełniają warunki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodaj komentarz