Witamy na portalu BezpiecznySenior.eu

Aktualności

Uroczyste zakończenie projektu

W ostatni piątek 2017 roku miało miejsce uroczyste zakończenie realizacji projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa osób starszych (seniorów) w województwie śląskim w 2017 roku”. Zakończenie w postaci spotkania bezpieczeństwa połączone było z wręczaniem Certyfikatów Ambasadorom Bezpieczeństwa Seniorów z Konopisk.

W trakcie spotkania, seniorzy przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby przeciwdziałania wykorzystywaniu osób starszych, a także zachęceni zostali do inicjowania dalszych, wspólnych działań aktywizujących społeczności lokalne do współpracy w obszarze przeciwdziałania patologiom i zagrożeniom wobec seniorów - w różnych formach.  

W spotkaniu uczestniczyła również starsza sierżant Beata Witos z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która omówiła bezpieczne postawy i zachowania na drodze. Pani sierżant podkreślała m.in. znaczenie stosowania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów. Zwracała przy tym uwagę na przekraczanie jezdni w bezpieczny i zgodny z przepisami sposób. Na koniec spotkania Uczestnicy otrzymali od pani sierżant opaski odblaskowe.

    

Po części edukacyjnej nastąpiło uroczyste wręczenie Certyfikatów dla Ambasadorów Bezpieczeństwa Seniorów z Konopisk, którzy dołączyli do Śląskiej Sieci ABS. Poza Certyfikatem, każdy Ambasador otrzymał też Pakiet ABS'a składający się z Poradników pn. "Bezpiecznik seniora" i magnesów bezpieczeństwa, celem ich dalszej dystrybucji w środowisku seniorów.

Pokrótce przedstawiono również dokonania całego projektu, w tym m.in. zrealizowane zajęcia, spotkania i warsztaty oraz że poza Ambasadorami z Konopisk do Sieci ABS przystąpili też lokalni liderzy m.in. z Chorzowa, Piekar Śląskich, Knurowa, Cynkowa czy Siemianowic Śląskich. Po części oficjalnej przyszedł czas na podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.